Tento motivačný „citát“ mi poskytol sám život a prišiel mi ako veľmi vhodný na našu prezentáciu k workshopu „Úspešná prezentácia alebo Ja a moja firma“, ktorý sme realizovali pre začínajúce podnikateľky 22. mája 2015.

Aby som vysvetlila: Vždy, keď od nás odchádza návšteva, tak zostanú neisto stáť pri vchodových dverách, keďže na chodbe je šero. Boja sa ísť ďalej a hľadajú svetlo. Jediné, čo im môžem poradiť je: „Neboj sa ísť ďalej. Rozsvieti sa Ti.“ Svetlo je na fotobunku, ktorá zachytí pohyb a automaticky rozsvieti.

Keď sa nad touto vetou zamýšľam, tak si predstavujem, ako fungujeme. Naše rozhodnutia robíme veľmi často až vtedy, keď máme „jasno“. Bojíme sa spraviť rozhodnutie, lebo nevieme, čo nás „tam vonku“ čaká. Často máme pred sebou tmu a pokiaľ sa nám nerozsvieti, tak nechceme spraviť krok vpred. „Ešte nemám dosť skúseností…“, „Musím počkať na ďalšie informácie, až potom sa môžem rozhodnúť…“, „Teraz ešte nie…“.

Kedy však máme naozaj dosť informácií? Kedy nastáva tá správna chvíľa? Kedy je „teraz“? Veľakrát to nikdy nepríde. A prečo? Lebo sa bojíme spraviť rozhodujúci krok.

Jednoducho tento krok do tmy musíme spraviť a ono sa nám naozaj rozsvieti. Zrazu sa nám otvoria nové obzory a my si vravíme, prečo sme ten krok nespravili už dávno. Veď čo sa nám môže najhoršie stať? Zistíme, že to nebola správna voľba, ale máme už jasno. Jasno v tom, že tadiaľto nie. Prestaneme uvažovať o pôvodnej ceste. Hľadáme inú.

Priatelia, tak ako som sa lúčila s účastníčkami nášho workshopu, želám aj Vám: „Veľa úspechov vo Vašom podnikaní. A nebojte sa spraviť ďalší krok. Rozsvieti sa Vám.“

 Nikola